BUJ (Biežāk uzdotie jautājumi)

Nē! Saulaines nometne tika dibināta 1952. gadā kā kristīga bērnu nometne. Saulaines nometne atrodas Svētā Jāņa Evaņģēliski Luteriskās Latviešu Draudzes Toronto lauku īpašumā. Sākotnējais gados tā galvenokārt kalpoja kā latviešu bērnu nometne un sabiedriskas pulcēšanās vieta draudzes locekļiem. Laika gaitā Saulaine ir aicinājusi draugus no dažādām tautībām, ticībām un kultūrām. Katru gadu jauniegūtie draugi ar atvērtu sirdi iemācās mūsu latviešu kultūru un tradīcijas. Saulaines nometnē ir aicināts ikviens!

  Go to top...   Admin  Edit

Jaunāko bērnu nometnes dalībnieki guļ atsevišķās kopmītnes istabās, kas nošķirtas no vecākiem bērniem. Jaunākie agrāk dodas gulēt un viņiem ir atšķirīga dienas kārtība no pārējās nometnes. Jaunākie bērni guļ kopmītnē, ko mēs saucam par “Putnu salu”. Bērni guļ divstāvu gultā (divi bērni vienā istabiņā) ar attiecīgai nedēļai paredzēto istabas biedru. Jaunāko bērnu vecāki ir aicināti palikt kopā ar bērniem vienā no šīm istabām. Vadītāji un viņu palīgi arī guļ “Putnu Salā”.

Vecāko bērnu nometne ir sadalīta. Zēnu un meiteņu istabas ir katras savā pusē, bet pa vidu atrodas koplietojamās telpas. Katrā istabā ir divstāvu gulta un skapītis. Šajā pašā ēkā atrodas arī meiteņu un zēnu labierīcības.

  Go to top...   Admin  Edit

Saulainē mēs apzināmies, ka katrs bērns un viņa spējas ir atšķirīgas. Tādēļ mēs mudinām vecākus un nometnes dalībniekus jau laikus mums pastāstīt par viņu peldēšanas prasmēm (sk. Reģistrācijas anketu).

Mūsu glābēji jau pirmajā dienā izvērtē katra dalībnieka peldētprasmi ar peldēšanas pārbaudes palīdzību. Mēs arī veidojam peldēšanas pāru sistēmu un norobežojam peldvietu. Pieejamas arī dzīvības glābšanas vestes.

Katrā nometnes dalībnieku peldēšanas reizē mums ir klāt vismaz divi glābēji, kas ir apmācīti ūdens drošības uzturēšanā, pirmajā palīdzībā un atdzīvināšanā.

  Go to top...   Admin  Edit

Protams! Katram dalībniekam tiek prasīts izpildīt veselības veidlapu un alerģiju veidlapas. Alerģiju veidlapās ir iespējams ierakstīt sava bērna dienas plānu. Šis plāns būs zināms mūsu darbiniekiem un mediķim, kā arī virtuvē tika darīts zināms par jebkādām alerģijām (riekstiem, olām, piena produktiem u.c.) Virtuvē ir iespējams veikt atbilstošas izmaiņas, lai pabarotu bērnus ar alerģijām.

  Go to top...   Admin  Edit

No bērniem nenākas bieži dzirdēt par ēdienu kā galveno vasaras nometnes sastāvdaļu. Saulaines nometnē šķīvji tiek izēsti tukši un bērni dodas pēc otrās un trešās porcijas. Tiek likts uzsvars uz sabalansētu diētu ar proteīniem, pilnvērtīgu barību ar augļiem un dārzeņiem. Bieži šie produkti ir vietējas un organiskas izcelsmes. Pateicoties mūsu brīnišķīgajiem virtuves darbiniekiem tiek pasniegti svaigi ēdieni un pēc katras maltītes varam dzirdēt bērnu saucienus: Paldies! Paldies! Paldies!

  Go to top...   Admin  Edit

Katrs bērns saņem nepieciešamo lietu sarakstu, ko var atrast mūsu mājaslapā. Lūdzu, centieties pēc iespējas nodrošināt to, kas ir iekļauts sarakstā. Ir arī “ekstras”, kas gadu no gada atšķiras atkarībā no programmas. Piemēram: jogas matrači, badmintona raketes, velosipēds un kaska, glābšanas veste. Šo sarakstu mēs atjaunināsim, kad tuvosies nometnes laiks. Meklējiet to mūsu interneta vai feisbuka lapā.

  Go to top...   Admin  Edit

Saulaines nometnē mēs tik tiešām vēlamies, lai bērni atjaunotu saikni ar dabu. Lai to panāktu, mēs prasām, lai netiktu ņemti līdzi telefoni, i-padi, i-podi vai elektroniskas spēļu ierīces. Ja viņi tās paņems, vadītāji šīs ierīces paturēs pie sevis līdz nometnes beigām. Lūdzu pārliecinieties, ka jūsu bērni ir iepazīstināti ar šiem noteikumiem jau pirms nometnes.

Mums ir lieliski izdevies panākt, ka bērni atslēdzas no ierīcēm uz Saulainē pavadāmo laiku. Tā ir iespēja pievērst uzmanību draugu un dabas klātbūtnei, kā arī vērtīgām pārdomām un brīvam laikam, lai visu apdomātu.

Neskatoties uz to, mēs vēlamies, lai bērni var uzturēt saikni ar ģimeni. Ja viņi ir vientuļi vai ilgojas pēc mājām, bērni pēc pusdienām var piezvanīt uz mājām no nometnes biroja. Ja rodas vajadzība, pēc pusdienām arī vecāki var piezvanīt uz biroju.

  Go to top...   Admin  Edit

Jūs varat pieteikties uz vienu vai divām nedēļām. Mūsu minējums ir tāds, ka, piesakoties uz vienu nedēļu, nedēļas beigās viņi vēlēsies palikt vēl. 

  Go to top...   Admin  Edit

Vasaras nometnes ir augsta riska vietas galvas utu sērgai. Bērni pavada kopā visu diennakti, un šādi apstākļi dot iespēju utīm izplatīties. Ja parādās utu epidēmija, tad to ir gandrīz neiespējami apturēt. Tādēļ mēs prasām, lai vecāki pirms nometnes bērniem pārbaudītu galvas utis pie kvalificēta speciālista.

Saulaine algo kvalificētu utu konsultantu no Lice Squad, kas veic galvas pārbaudi visiem darbiniekiem un nometnes dalībniekiem pirms ievākšanās istabiņās pirmajā nometnes dienā. Utu konsultants ir sastopams Saulaine divas stundas ilgā laika posmā.

Ja nometnes dalībnieks ir palaidis garām šo profesionālā konsultanta pārbaudi Saulainē, tad vecāku pienākums ir sarunāt tikšanos ar Lice Squad vai citu atbilstošu kompāniju speciālistu galvas pārbaudei.

Utu ārstēšana ir vecāku atbildība.

Mēs ceram, ka mūsu bērni atgriezīsies no Saulaines ar labām atmiņām un bez utīm.

  Go to top...   Admin  Edit

Ja jūsu bērnam tiek atrastas galvas utis vai gnīdas, tad vecākiem ir jārunā ar utu konsultantu par ārstēšanu. Šo ārstēšanu var veikt turpat vai kādā utu ārstēšanas iestādē.

Ārstēšanas izmaksas ir vecāku atbildība. Nevienam dalībniekam ar galvas utīm vai gnīdām nebūs atļauts palikt nometnē. Šo uzturēšanos mēs atliksim, saskaņojot ar mūsu utu konsultanta ieteikumiem, atbilstoši ārstēšanas vajadzībām un saņemot atļauju pārējiem dalībniekiem uzturēties nometnē. Šajā procesā mēs pret jūsu bērnu izturēsimies ar vislielāko cieņu, rūpēm un, ievērojot konfidencialitāti.

  Go to top...   Admin  Edit

Ja nometnes dalībnieks ir palaidis garām mūsu profesionālā konsultanta pārbaudi Saulainē, tad vecāku atbildība ir sarunāt tikšanos ar Lice Squad  vai citu atbilstošu kompāniju speciālistu galvas pārbaudei.

Utu ārstēšana ir vecāku atbildība.

  Go to top...   Admin  Edit