Nometnes nodarbība

Dienas ķēriens!

Vai agrāk esi zvejojis? Bērni mācīsies zvejot ar pašā nometnē gatavotām makšķerēm!

Viņi mācīsies rakt tārpus, uzlikt ēsmu uz āķa, sviest un vilkt makšķeri, kā arī palaist vaļā noķerto zivi.

Šeit trenējās Ketnisa un Legolass

Tik tiešām. Mūsu nometnes dalībniekiem tiek dota iespēja apmācīta trenera vadībā mācīties, kā pareizi šaut ar loku un bultu. Bērni apgūst prasmes, kā atvilkt loku un tēmēt mērķī. Pašā mērķa vidū!

Ugunskuri, dziesmas un uzstāšanās – o jā!

Vai zināt, ko nozīmē “Ugunskurs”? Arī es to nezināju, kad pirmo reizi pievienojos Saulaines komandai. Ugunskurs latviski nozīmē nometnes ugunskuru ar visu, kas tam nāk līdzi. Kas ar to domāts? Bērniem tiek dota iespēja uzstāties ar iestudētiem skečiem, iemācītām dziesmām un jokiem, kurus viens otram stāstījuši visu nedēļu. Izklausās jautri? Pārliecinieties, vai esat uzzinājuši mūsu nākamā “Ugunskura” datumu un pēc tā pievienojieties mums uz maltīti (pateicoties Kristīnei Stivrins) Priežu istabā.

Keramika, zīmēšana, marku taisīšana, tērpu krāsošana

Saulainē vienmēr notiek daudzi mākslas projekti. Sākot ar tradicionālajiem latviešu rokdarbiem kā vērpšana, aušana un pīšana līdz jaunām prasmēm kā sveču liešana, zīmuļu taisīšana vai zīmēšana. Paveiktais katru gadu tiek izstādīts mūsu noslēguma Mākslas izstādē. Vecāki, pārliecinieties, vai jums ir zināms šī pasākuma datums, un atklājiet, cik talantīgi ir jūsu bērni!

Mēs mācām mūsu bērniem būt dabā un līdzās viens otram

Saulaine nometnes misija ir nodrošināt katram nometnes dalībniekam iespēju paplašināt savu izpratni par latviešu kultūru kristīgā atmosfērā. Programmas mērķis ir bagātināt katra dalībnieka attiecības ar dabu, kā arī veicināt viņu fizisko un garīgo izaugsmi. Mūsu svecīšu gaismas svētbrīži tiek noturēti katru trešdienas vakaru brīvā dabā (ja to atļauj laika apstākļi.) Tā ir iespēja veicināt garīgu izaugsmi, ka arī līdzjūtīgu attieksmi pret dabu un vienam pret otru.

Vai esi braucis ar paša taisītu laivu?

Tieši to katru gadu bērni dara Saulainē. Viņiem tiek izvirzīti nosacījumi, piemēram, laivas garums un platums.  Un ierobežojumi – gatavojot laivu var izmantot tikai auklas un bišu vasku. Turklāt katra laivas daļa ir jāatrod dabā.  Bērni tiek sadalīti komandās, kurās tiek iekļauti dažādu vecumu un dzimumu bērni, kā arī viņi darbojas kopā, lai izgatavotu laivu lielajām sacensībām. Uzvarētājam tiek dotas tiesības lielīties un šokolādes tāfelīte. Cik gardi!

Iztēlojieties mežu ka galeriju.

Tieši to mēs darām. Mēs radām, veidojam un parādām paveikto mūsu mežā. Mūsu nometnes dalībniekiem patīk veidot instalācijas mākslas darbus starp kokiem. Jums nav jāsatraucas par garu rindu vai  piekļuvi šai galerijai. Vienīgie kritiķi ir šeit dzīvojošie zvēriņi. Nepalaidiet garām šo nozīmīgo mūsu noslēguma šova daļu.

Saulaines talanta šovs

Katru gadu šie bērni kļūst arvien talantīgāki. Viņi dzied, dejo, stāsta jokus un rāda “Harlem Shake”. Katru gadu viņi pārspēj paši sevi un vairo pašapziņu, cenšoties sevi parādīt nometnes draugu priekšā, ko varbūt viņi nebija gatavi darīt savu klasesbiedru klātbūtnē. Talantu konkursa tiesneši ir kostīmos tērpušies vadītāji.

Dejā atbrīvoties no noguruma

Reizi nedēļā Saulainē bērni dodas dejot. Daudziem tā ir iespēja kopīgi atbrīvoties no nedēļas noguruma. Vadītāji ieņem dīdžeju lomu, un katrs ir saģērbies jocīgos tērpos. Tā ir iespēja ļauties mūzikai, un šķūņa jumts var pacelties.

Mēs ejam un runājam līdzās

Mums ir paveicies nonākt šajā skaistajā vietā, kur varam pastaigāties. Tādēļ vismaz reizi dienā mēs cenšamies sapulcēties, lai dotos pārgājienā. Cauri mežam uz skata vietu vai pa mežu uz vietējo parku. Tā ir jauka iespēja bērniem apstāties un ieklausīties dabā, kā arī atgūt saikni ar sevi un veidot kontaktus savā starpā.