Sēta

Brīvdabas baznīca

Labos laika apstākļos baznīcas dievkalpojumi var tikt noturēti brīvdabas kapelā, kas atrodas ēnainā vietā līdzās dīķim. Tur ir uzstādīts altāris, kā arī pieejami pārvietojami soli.

Lasiet vairāk

Saulšķūnis

Saulšķūnis ir sanāksmju telpa pārveidotā siena šķūnī. Šī neparastā un plašā ēka ir piemērota vasaras dievkalpojumiem, koncertiem un citām sanāksmēm, kas var pulcēt līdz 185 cilvēkiem. Šķūņa apakšējā stāvā ir arī kafejnīcas telpa (Pūnītis), kas spēj uzņemt 90 cilvēku.

Lasiet vairāk

Ēkas un būves

Lielajā ēkā ir pieejamas sešas guļamistabas, no kurām katrā var gulēt trīs cilvēki. Tajā ir ierīkota moderna komerciālā virtuve, sanāksmju telpa ar kamīnu, kur ir vieta 22 cilvēkiem, ka arī Priežu zāle. Priežu zāle ir jauka ēdamistaba vai sapulču vieta, kurā var pulcēties līdz 75 cilvēki. Galvenās ēkas apakšstāvs ir pieejams cilvēkiem ratiņkrēslos.

Kopmītņu vienā spārnā ir daļēji privātas guļvietas, kur var apmesties aptuveni 100 cilvēki. Apakšējā stāvā ir atrodama liela zāle ar kamīnu, kur var uzturēties tik pat liels cilvēku daudzums. Otrs kopmītņu spārns ir domāts maziem bērniem. Tur ir arī piecas “moteļa” paveida privātas istabas, kur katrai ir sava duša un tualete.

Zemāk ir ierīkots Sporta laukums, kas paredzēts volejbolam, basketbolam vai futbolam.

 

Lasiet vairāk

Saulaines daba

Izbaudiet brīvā laika aktivitātes: volejbolu, basketbolu, futbolu, pārgājienus, peldēšanos upē, makšķerēšanu, kā arī ziemā – distanču slēpošanu mūsu īpašumā Notavasagas upes ielejā. Saulaine atrodas netālu no lieliskajiem Kolingvudas slēpošanas kalniem.

Jūsu ērtībām varat apmesties kopmītņu vai moteļa istabās vasarā, kā arī Lielajā mājā visu gadu.

Īslaicīgi un bez īpašiem pakalpojumiem ir pieejamas kempinga un peldēšanās vietas pie upes. Šajās vietās nav pieejams dzeramais ūdens, labierīcības vai elektrība, bet attiecīgajā sezonā ir sagādātas pārvietojamas tualetes, kā arī tās var ierīkot īpašu sarīkojumu gadījumā.

Notavasagas upe ir rāma un burvīga vieta, kuru iecienījuši licencēti makšķernieki. Saskaņā ar likumu šeit zivis drīkst vienīgi noķerti un palaist brīvībā.

Ja neesat Sv. Jāņa draudzes loceklis, dienas vai sezonas makšķerēšanas atļauju var iegādāties uz vietas pie Saulaines pārvaldnieka Ričarda Urdziņa.

Saulaine aizņem 197 akru platību pie Notavasagas upes. No centrālās sētas uz upi un pa apkārtējiem mežiem ved vairākas takas. Vienkāršs lauku ceļš aizved uz nometņošanas vietu, ko ir lietojuši skauti un citas grupas. Rotājumi kāzām un citiem pasākumiem ir atrodami mežā vai pļavās, kā piemēram, savvaļas puķu pušķi vai dekoratīvas bumbas, kas veidotas no vīnstīgām.

Saulaine is nestled on 197 acres on the Nottawasaga River. From the main area, there are trails down to the river, and paths through the forest. A simple road leads down to a camping area that has been used by Scouts and other groups. Decorations for weddings and other events have been harvested from the forest, including wildflower bouquets or decoarative balls made from vines.

Lasiet vairāk

Grāmatu galds un suvenīri

Saulaines grāmatu galdā, kas īpaši veltīts lietotām grāmatām latviešu valodā, atrodamas tūkstošiem teoloģisku un latviešu literatūras grāmatu, ieskaitot daudzus reti pieejamus eksemplārus. Tā ir unikāla līdzekļu vākšanas iniciatīva, kur visas grāmatas ir ziedotas Saulainei, visu darbu paveic brīvprātīgie, kā arī ar grāmatu palīdzību savāktie ziedojumi tiek veltīti Saulaines uzturēšanai.

Lūdzu sazinieties ar Kristīni Stivriņu stivrins@hotmail.com, lai ziedotu vai atrastu jūsu meklēto grāmatu.

Latvija Amerikā publicēja rakstu Saulaines klētiņā dzīvo Rainis, Aspazija, Ziedonis, Jaunsudrabiņš, 2020. gada 19. septembrī.

JAUNUMI!

SAULAINES GRĀMATU KLĒTIŅAS IENĀKUMI no viena paša grāmatu saraksta— Vēsture un Etnografija—kas tika izsūtīts ieinteresetiem šī gada 13. martā. Pircēji no ASV un Kanādas!

ASV valūtā ieņemts $869.47. Kanādas valūtā: $701.78

Paldies par latviešu grāmatu saglabāšanu un Saulaines atbalstīšanu. Visi līdzekļi iet Saulaines uzturēšanai! Paldies Kristīnei Stivriņai

bronza piekarins

Lasiet vairāk